İRFAN YAVUZ
Genel Müdür / Board Member

1988’de İstanbul’da doğan İrfan Yavuz, Koç Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2010 yılında mezun oldu.

Lisans eğitimi sürecinde 2008’de PETKİM Petrokimya Holding’de Elektrik Santrali’nde; 2009’da BEKO’nun AR-GE Departmanında staj yaptı. Vehbi Koç Onur Öğrencisi olan İrfan Yavuz, Koç Üniversitesi’nden “Yılın En İyi Elektronik Projesi” ödülünü aldı. 2011 yılında İngiltere’de Warwick Üniversitesi Mühendislik İşletme Yönetimi bölümde yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisans programı sürecinde Stratejik Yönetim, Proje Plan Yönetimi, Değişim Yönetimi, Ürün Tasarımı ve Gelişimi Yönetimi, Küresel İşletme Çevresi, Finansal Analiz ve Kontrol Sistemleri, Lojistik ve Operasyon Yönetimi, Kalite, Güvenilirlik ve Bakım gibi birçok işletme yönetimi modüllerinde eğitim aldı. Yüksek lisans tezini Türkiye’de Otomotiv Yan Sanayi üzerine hazırlamıştır.

Kariyerine Aralık 2011 itibariyle TÜPRAŞ’ta Enstrümantasyon ve Kontrol Mühendisi olarak başladı. TÜPRAŞ Rafinerisindeki görevi süresince DSC, PLC ve ESD gibi Kontrol Sistemlerinden sorumlu olup bakım işlemlerini yürüttü. Döngüsel sınama ve devreye alma gibi alanlarda birçok projede önemli sorumluluklar aldı. UOP/Honeywell Fabrikası (Chicago-ABD), Hoerbiger Company (Viyana/Avusturya), Honeywell Company (Istanbul-Türkiye), Yokogawa Company (İzmir-Türkiye) gibi sektör devlerinin üretim merkezlerine teknik ziyarette bulundu. 1993 yılından beri otomotiv, beyaz eşya ve havacılık sektörlerine hizmet veren İRFAN Plastik ve Kalıp Sanayi şirketinde Ağustos 2017 itibariyle Genel Müdür olarak göreve başladı.

İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde İspanyolca bilen İrfan Yavuz, evlidir.